Duru Yaşam Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Psk. Özge Temiz

Özge Temiz, Işık Üniversite’si “Psikoloji” bölümünden mezun olmuş ve şu an Okan Üniversite’sinde “Klinik Psikoloji” yüksek lisans öğrenimi görmektedir. Yüksek lisans eğitimindeki derslerini tamamlamış ve tez aşamasındadır. Marmara Üniversite’si bünyesinde verilen eğitimi tamamlayarak “Aile Danışmanı” ünvanı almıştır.

Lisans döneminde Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi psikiyatri bölümünde ve Özel Yağmur Çocuklar Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi’nde staj yapmıştır. Lisans öğreniminde Dr. Vasıf Topçu Fen Lisesi’nde 2 dönem lise öğrencilerine öz-yeterlilik müdahale programında görev almış ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin yürüttüğü Şile şubesi burslu öğrenci anneleri için sosyal psikolojik gereksinim ve sorun tespiti projesinde yer almıştır. Işık Üniversitesi’nde öğrencilik döneminde psikoloji kulübünün çıkarttığı bültende (Psiko-Medya) kitap listesi yazarlığı yapmış ve  Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin düzenlediği 7. Gülen Çocuk Şenliği’nde  Ankara grubunun mihmandarlığını yapmıştır.

Yüksek lisans eğitimi içerisinde Bilişsel Davranışçı Terapi ekolüne uygun teorik eğitim almış ve 2017 yılından beri süpervizyon eşliğinde hasta görmektedir.  Ağırlıklı olarak kaygı ve kaygı bozuklukları, depresyon, panik atak, sosyal fobi, obsesif - kompulsif bozukluk, ilişki problemleri, öfke kontrolü ve stresle baş etme üzerine çalışmaktadır.

 “Eğitimini aldığı uygulama ve yorumlama yeterliliği olan psikolojik testler;

·         MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri)Testi

·         Beier Cümle Tamamlama Yetişkin Formu

·         Beck Depresyon Ölçeği

·         Beck Anksiyete Ölçeği

·         Otomatik Düşünceler Ölçeği

·         Kısa Semptom Envanteri

·         Ev-Ağaç-İnsan Resmi Çizme

·         Yaratıcı Sanatlar Terapisi Eğitimi (travmada yaratıcı sanatlar terapisinin kullanımı)RANDEVU TALEBİ

Uzmanlarımıza danışmak için gün ve saat belirtebilir, randevu talep edebilirsiniz.

RANDEVU TALEBİ

!
!
!
!
Vazgeç
Alan Seçimi
Danışmak istediğiniz alan için seçim yapınız.
Uzmanlarımıza danışmak için kişisel bilgilerinizi girerek gün ve saat belirtebilir ve randevu talep edebilirsiniz.