Duru Yaşam Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Erkeklerde Erken Boşalma

Erkeklerde en çok karşılaşılan problem kontrolsüz boşalma, toplumda yaygın olarak kullanılan ifade ile ‘’erken boşalma’’dır. Erkeğin tedavi sürecinde öğrenmesi gereken tek şey kontrollü boşalma olacaktır. Ülkemizde erkekler arasında en sık görülen cinsel problemdir ve tedaviye en güzel cevap alınan cinsel sorun da yine budur.

Kadın ve erkeğin cinsel ilişkiyi yaşama şekli farklıdır. Bir kadının ilişkide haz alsa da almasa da ilişkiyi pasif olarak sürdürmesi imkanı varken erkeğin ilişkiyi devam ettirebilmesi için ilişkinin sonuna kadar sertliğini sürdürmesi gerekmektedir. Erkeğin boşalması kadın ile aynı anda veya kadından sonra olursa sorun oluşmaz. Bununla birlikte erkeğin boşalması kadından önce olursa veya erkek boşalmasını kontrol edemiyorsa ortada bir kontrolsüz boşalma var demektir.

Bir erkekte kontrolsüz boşalma olup olmadığının anlaşılması için kişinin en az son altı aydır aynı partner ile düzenli cinsel hayatının olması gerekir. Bu şartlarda eğer kişi kontrolsüz boşaldığını düşünüyor ise tedavi için bir uzmana baş vurmalıdır.

Erken boşalma; kontrol edilebilen, boşalmayı kontrol kontrol etmenin öğrenilebildiği ve tedavisi olan bir süreçtir. Ulaşılmak istenen sonuç var olan mevcut durumdaki boşalmanın süresini uzatmak değil, boşalmanın erkek tarafından kontrol edilebildiği ve istenildiği zaman boşalmanın gerçekleştiği bir durumun sağlanmasıdır.

Cinsel terapide gayet başarılı bir şekilde kişi kontrollü boşalmayı öğrenecek ve sağlıklı bir cinsel hayata kavuşacaktır.RANDEVU TALEBİ

Uzmanlarımıza danışmak için gün ve saat belirtebilir, randevu talep edebilirsiniz.

RANDEVU TALEBİ

!
!
!
!
Vazgeç
Alan Seçimi
Danışmak istediğiniz alan için seçim yapınız.
Uzmanlarımıza danışmak için kişisel bilgilerinizi girerek gün ve saat belirtebilir ve randevu talep edebilirsiniz.