Uzmanlarımız / Sena UÇMUŞ

Sena UÇMUŞ

PSİKOLOJİK DANIŞMAN, YETİŞKİN PSİKOTERAPİSTİ

Psikolojik Danışman, Yetişkin Psikoterapisti Sena Uçmuş lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden yüksek onur derecesi ile 2020 yılında tamamlamıştır. Lisans yıllarından itibaren beş sene boyunca aktif gönüllüsü olduğu YÖRET Vakfı bünyesinde çeşitli gruplarla çalışmalar yapmış, ruh sağlığıyla ilgili projeleri sürdürmüş, vakıf içi çalışmalara destek vererek yarı zamanlı vakıf çalışanı olarak sürdürmüştür. 2017-2018 yılında Westfälische Wilhelms Üniversitesi Psikoloji bölümünde ERASMUS Öğrenci Değişim programına katılmaya hak kazanmıştır. 2018-2019 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünde gönüllü öğrenci olarak derslere katılım sağlamış ve aynı zamanda Psikoloji ve Gelişim Kulübü Başkanı olarak ruh sağlığına yönelik etkinlikler geliştirmiştir.

Lisans sonrası 1 sene boyunca özel gelişim gösteren bireylerle çalışmıştır. Çeşitli eğitim kurumlarında psikolojik danışmanlık hizmetleri vermeye devam etmektedir. Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü Yüksek Lisans proğramını 2021 yılında kazanmış ve burada tezine devam etmektedir. Yüksek lisansla birlikte çeşitli psikodinamik psikoterapi eğitimlerine katılmıştır. Aynı zamanda alanda psikodinamik yönelimli ruh sağlığı uzmanlarından aldığı süpervizyonlarına devam etmektedir. 2021-2022 yılında Uzm. Dr. Tahir ÖZAKKAŞ tarafından verilen “Aktarım Odaklı Terapi” eğitimini tamamlamıştır. Bütüncül Psikoterapi Enstitüsü bünyesinde psikanaliz ve psikoterapi ile ilgili kitaplara çevirmenlik yapmıştır.

2023 yılında ise Disiplinlerarası Beyin Araştırmaları Derneği (DABAD) ve Doctors Academy koordinatörlüğünde Dr. Görkem Gökçelioğlu tarafından verilen 2 yıl süreli ‘’Kişilik Kuramları, Kişilik Bozuklukları ve Psikodinamik Psikoterapi’’ eğitimine başlamıştır.

Sena Uçmuş, Psikodinamik yönelimli psikoterapist olarak kurumumuzda hizmet vermektedir.