Duru Yaşam Psikoloji Duru Yaşam Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Birlikte bir yaşamı paylaşmaya karar veren bir çiftin bu kararı daha önceki bireysel yaşamlarından çok farklı bir süreçtir ve her birinin hayatında önemli bir aşamadır. Bundan böyle iki farklı birey aynı çatı altında ortak kararlar almak ve uyumlu yaşamak durumundadırlar.

Bu yeni yaşantıya alışmak kolay olmadığı için çift ilişkilerinde ve evlilik kurumunda bazı problemlerin olması kaçınılmazdır. Kişilerin eğitim ve sosyo-ekonomik düzeyi hangi durumda olursa olsun birlikte yaşamanın kaçınılmaz sonucu olarak oluşan bazı problemlerde bu sorunların çözümü noktasında çiftler çözüm yollarını bulmakta zorlanabilmektedirler.

Her ne kadar problem çözme becerisi gelişmiş, iletişim becerileri güçlü kişiler bu dönemi daha kolay atlatabilseler de tam tersi durumlarda çiftlerin basit problemleri dahi biriktirmesi çatışmaları arttırır ve çiftler kendilerini mutsuz, umutsuz ve yalnız hissetmeye başlarlar. Yaşadıkları hayal kırıklığıyla birlikte kendilerini bir anda ilişkilerini ya da evliliklerini ciddi şekilde sorgulama aşamasında bulabilirler.

Hayatımızdaki sürekli değişimin etkisiyle bireylerin bilgiye ulaşma yolları değişmiş, beklentileri artmıştır. Geçmişte aile kuralları, çocuk yetiştirme biçimleri anne-babadan çocuğuna geçiyorken günümüzde teknolojik gelişmelerin de etkisiyle daha fazla bilgiye ulaşmak mümkün olmuş, bireysel beklentiler, farklılıklar ve tercihler zenginleşmiştir.

Yaşam biçimimizdeki bu dönüşüm çok yeni olduğu için benzer sorunları yaşayan ve yol gösterebilecek bir üst kuşağın bulunmaması aile ve çift terapistlerine olan ihtiyacı arttırmıştır. Bireyler artık bu artan ihtiyaç ve beklentileri üst kuşakların gösterdikleri yol ve yöntemlerle çözememektedirler. Çiftlerin bu değişime ayak uydurabilmesi ve sağlıklı bir aile yaşantısına sahip olabilmesi için çift ve aile danışmanlığı alanında eğitim almış uzmanlardan profesyonel destek almaları hayatlarını kolaylaştıracaktır.RANDEVU TALEBİ

Uzmanlarımıza danışmak için gün ve saat belirtebilir, randevu talep edebilirsiniz.

RANDEVU TALEBİ

!
!
!
!
Vazgeç
Alan Seçimi
Danışmak istediğiniz alan için seçim yapınız.
Uzmanlarımıza danışmak için kişisel bilgilerinizi girerek gün ve saat belirtebilir ve randevu talep edebilirsiniz.