Uzmanlarımız / Hakan ERSOY

Hakan ERSOY

Uzman Klinik Psikolog, Aile ve Çift Danışmanı, Cinsel Terapist Hakan ERSOY 1971 Mersin doğumludur.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Psikoloji Bölümü 1994 mezunudur. 1995/1996 yıllarında Türk Silahlı Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı 3. Ana Jet Üs Komutanlığı Sağlık Amirliği’nde Yedeksubay Psikolog olarak askerlik görevini tamamlamıştır.

Askerlik görevinin ardından çalıştığı Çekirdek Çocuk Yuvası Suadiye/İstanbul’da, yuvaya gelen 2-6 yaş grubu çocuk ve ailelerine danışmanlık yapılması, yuva personelinin mülakat ve performans değerlendirmelerinin yapılarak yönlendirilmeleri ve eğitimlerinin sağlanması, Ana/Baba Okulu eğitim programının hazırlanması ve sunulması görevlerinde bulunmuştur.

Marmara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde (MÜSEM) 450 saatlik teorik eğitimin yanı sıra uygulama ve süpervizyon içeren Aile Danışmanlığı Sertifika Programı’nı başarıyla tamamlayarak “Aile Danışmanı” unvanını almıştır. Yüksek Lisans eğitimini “Anksiyete Bozukluğu Olan Ergenlerde Bilişsel Çarpıtmalar” konulu bitirme projesiyle İstanbul Kent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji bölümünde yaparak “Uzman Klinik Psikolog” unvanını almaya hak kazanmıştır.

Prof. Dr. Murad ATMACA eğitmenliğinde Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini, Prof. Dr. Alp Karaosmanoğlu eğitmenliğinde Şema Terapi Uluslararası Sertifikasyonu Temel Eğitimini tamamlamıştır.

Üçüncü Nesil Terapiler olarak tanımlanan Davranışçı Terapiler Teorik Uygulama eğitim ve süpervizyonunu Doç. Dr. Azize Nilgün CANEL’den, Terapötik Kartlar Eğitimini Doç. Dr. Durmuş ÜMMET’ten, Masal Terapi eğitimini Dr. Öğretim Üyesi Nesrin DUMAN’dan almış; İstanbul Psikanaliz Derneği tarafından düzenlenen Psikanalizle Tanışma Seminerlerine katılmıştır.

Prof. Dr. Doğan ŞAHİN’den Dinamik Yönelimli Destekleyici Cinsel Terapi eğitimini, Prof. Dr. Sema YEŞİLYURT’tan Cinsel Terapi Uygulayıcı eğitimini, İstanbul Cinsel Terapi ve Eğitim Derneği’nden (İÇTED) Cinsellik ve Cinsel İşlev Bozuklukları eğitimini almıştır. Duygu Odaklı Birey, Çift ve Aile Terapileri Derneği’nden (DOÇAT) Duygu Odaklı Çift Terapisi eğitimini almıştır.

Çalışma Alanları: Bireysel Terapi, Aile ve Çift Terapisi, Cinsel Terapi

Üye Olduğu Kuruluşlar: Türk Psikologlar Derneği